укр

рус

  eng

 

 


Вступити до партії


Підтримка партії

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Звернення до Президента України

Звернення до Президента України Зеленського Володимира Олександровича з приводу позова про закриття політичної партії САМОВРЯДНА УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВА

ОРИГІНАЛ ЗВЕРНЕННЯ


Шановний пане Президент!


Ми, громадяни України, члени Політичної партії «САМОВРЯДНА УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВА», ЗАЯВЛЯЄМО, що у Державі Україна йде процес масового порушення конституційних прав громадян, звуження демократії та Всупереч Конституції України, що передбачає право кожного громадянина вільно приймати участь у виборах до органів законодавчої влади та місцевого самоврядування (Статтею 36 Конституції України встановлено, що:…..Громадяни України мають право на свободу об'єднання у політичні партії для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів, за винятком обмежень, встановлених законом в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров'я населення або захисту прав і свобод інших людей;

Політичні партії в Україні сприяють формуванню і вираженню політичної волі громадян, беруть участь у виборах). Наразі кричущим фактом є намагання не тільки не допустити народні непарламентські партії до участі в виборах, а, й використовуючи вкрай сумнівне положення ст. 24 вищезгаданого Закону, остаточно знищити їх шляхом припинення реєстрації;

Ми, Політична партія «САМОВРЯДНА УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВА», ЗАЯВЛЯЄМО рішучий протест і вважаємо, що такі дії ведуть до знищення політичної конкуренції і є прямою загрозою демократії в Україні, відвертим порушенням конституційних прав.

У січні 2020 року Міністерством юстиції України розпочато процес масової ліквідації непарламентських партій. Під впливом Мінюсту опинились 45 народних партій. У тому числі, подано позов до Політичної партії «САМОВРЯДНА УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВА» про анулювання реєстраційного свідоцтва.

Так ч.1 ст. 24 Закону України «Про політичні партії в Україні» передбачено право Міністерства юстиції України звернутися до суду з поданням про анулювання реєстраційного свідоцтва, проте ми маємо справу саме з позовом, що саме по собі суперечить Закону України.

Ознайомившись зі змістом позовної заяви Міністерства юстиції України, вважаємо її необґрунтованою, доводи викладені в ній суперечливими та таким що не відповідають обставинам справи та є не конституційними з огляду на наступне.

Норма цієї статті 24 в частині не висування політичною партією своїх кандидатів по виборах Президента України та виборах народних депутатів України протягом десяти років не кореспондується із ст.ст.36, 37 Конституції України та ст. ст. 1,3,5, 12 Закону України «Про політичні партії в Україні», та є дискримінаційною.

Згідно з п.2 ч.1 до ст. 12 Закону України  «Про політичні партії в Україні» Політичні партії мають ПРАВО брати участь у виборах Президента України, до Верховної Ради України, до інших органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб у порядку, встановленому відповідними законами України.

Проте закон не встановлює ОБОВ’ЯЗОК партії брати участь у виборах. Тому виникає невідповідність зі статтею 24 Закону України «Про політичні партії в Україні», яка фактично встановлює обов’язок для Партій брати участь у виборах Президента України та виборах до Верховної Ради України. І згідно статті 24, за умови невиконання цього закону встановлюється відповідальність у вигляді анулювання реєстраційного свідоцтва та фактично припинення діяльності політичної партії.

Також хочемо звернути увагу на статтю 49 Закону України про «Грошову заставу». Ми вважаємо НЕКОНСТИТУЦІЙНОЮ норму розміру застави для участі в виборах. Її розмір складає два мільйони п’ятсот тисяч гривень (90 000$) для президентських і більш ніж чотири мільйони сто тисяч гривень для парламентських виборів. Такі суми є непосильними для народних партій, що дискримінує і унеможливлює їхнє право на участь у виборах.

Варто порівняти розмір застави в Україні іншими європейськими країнами. Так, кандидат на посаду Федерального Президента Австрії вносить заставу у розмірі 4 070$, кандидат у президенти Франції вносить 2000€, а в Грузії та Польщі взагалі не існує грошової застави. Натомість кандидати мають зібрати голоси своїх співвітчизників. Таким чином, чи буде політик у виборчому списку, вирішує народ, а не гроші.

Чому ж в Україні розмір застави найбільший серед наших сусідів? Чому рік за роком до влади приходять олігархи, для яких посада – черговий спосіб збагачення? Чи не це є дискримінацією вихідців з народу? Чи справедливим є закриття реально працюючої партії через недостатнє фінансування?

Вищеперераховані вимоги є прямим порушенням статті 36 Конституції України. Такі неконституційні дії призводять до ліквідації партії, а в подальшому це призведе до знищення усіх народних партій та нехтування і обмеження прав і свобод громадян України.

У зв’язку з вищесказаним, вимагаємо від Президента України, як Гаранта Конституції України, не ламати Громадян України через коліно, та:

  1. Звернутися до ВРУ з вимогою переглянути ч.1 ст. 24 Закону України «Про політичні партії в України» та виключити із неї неконституційну вимогу про ліквідацію через «не висування політичною партією своїх кандидатів по виборах Президента України та виборах народних депутатів України протягом десяти років»;
  2. Призупинити процес ліквідації позапарламентських партій та припинення їх реєстрації, поки не будуть внесені відповідні зміни до законодавства.
  3. Вплинути на зменшення суми застави при висуванні на вибори кандидатів усіх рівнів політичних партій.


Голова Політичної партії
САМОВРЯДНА УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВА
Віктор Бичихін


сайт розроблено компанією создать сайт